Kariera na zbornici

Zbornica nudi številne priložnosti za razvoj kariere v timu slovenskih in nemških strokovnjakov. Ker želimo naše znanje in izkušnje deliti tudi z osebami, ki šele vstopajo na trg delovne sile, imamo vedno na voljo tudi nekaj mest za pridobivanje delovne prakse.

© Pixabay/rawpixel

Trenutno so na voljo naslednja delovna mesta:

  • Recepcija

Recepcija

Študentsko delo na recepciji

K sodelovanju vabimo odgovorno/-ega, motivirano/-ega in ambiciozno/-ega študenta/-ko za delo na recepciji.

OPIS DELOVNEGA MESTA

  • Pozitivna zastopanost zbornice, profesionalni in topel sprejem ter skrb za stranke
  • Sprejem in registracija obiskovalcev
  • Sprejemanje in preusmerjanje dohodnih klicev preko centrale, podajanje osnovnih informacij na dohodne telefonske klice, odgovarjanje na elektronska sporočila in telefonske centrale v slovenskem in nemškem jeziku
  • Vodenje koledarja dogodkov
  • Splošne sprejemne in upravne naloge kot sortiranje in razdelitev vhodne pošte in dostave
  • Podpora pri organizacija pisarne
  • Naročanje in administracija pisarniškega materiala
  • Upravljanje in naročanje kurirjev in taksistov
  • Priprava poslovnih prostorov za sestanke in seje
  • Skeniranje vhodnih računov

KAJ PRIČAKUJEMO

  • izjemna pripravljenost za strežbo in profesionalen odnos do zunanjih kontaktnih oseb in kolegov,
  • nekaj izkušenj v sprejemni pisarni oz. na hotelski recepciji,
  • dobro poznavanje orodij MS Office in informacijske tehnologije
  • pozitivna energija, prijaznost, odprt odnos in veselje do dela z ljudmi,
  • prepričljiva osebnost in dobro razmišljanje,
  • občutek za odgovornost in obzirnost,
  • socialne kompetence, pripravljenost za delo, samoiniciativa,
  • sproščenost, humor in zmožnost ohranjanja trezne glave v intenzivnih fazah dela,
  • suverenost v stresnih situacijah,
  • zmožnost hitrega in fleksibilnega reagiranja v novih situacijah,
  • velika mera odgovornosti,
  • zelo dobre komunikacijske sposobnosti v nemškem in slovenskem jeziku.

Kaj nudimo

  • Aktivno sodelovanje v izkušenem in motiviranem slovensko-nemškem timu z možnostmi osebnega razvoja
  • Raznoliko ter zahtevno delo v delovnem okolju, kjer boste imeli možnost izražanja lastnih idej in predlogov za izboljšave

Pogoji

Študentski status

Začetek dela in kontakt

  • V najkrajšem možnem času
  • Prijave v nemškem jeziku (CV in motivacijsko pismo) sprejemamo na naslov  kadrovska(at)ahkslo.si
  • Kraj zaposlitve: Ljubljana/Slovenija
  • Kontakt: Vesna Gruden Tel.: 00386-1-252-8879 | E-pošta: kadrovska(at)ahkslo.si

Trenutno so na voljo naslednja mesta za prakso:

  • Vstop na nemški trg
  • Komuniciranje in odnosi z javnostmi
  • Pravo in davki
  • DZT

Vstop na nemški trg

V oddelku Vstop na trg vedno znova iščemo praktikante in praktikantke. Dolžina prakse obsega tri mesece z možnostjo podaljšanja do šest mesecev. Na prakso se lahko prijavijo študenti podiplomskih poslovnih in ekonomskih študijskih smeri z opravljenim dodiplomskim študijem (BA).

Naloge:

  • Povzemanje poslovnih podatkov, besedil in gospodarskih poročil,
  • sestavljanje ponudb za nemške stranke,
  • podpora pri sestavljanju kontaktnih seznamov in iskanju prodajnih zastopnikov,
  • komunikacija z vladnimi in nevladnimi institucijami.

Ustrezne dokumente (prijava, življenjepis in dokazilo o povprečni oceni) sprejemamo izključno prek e-pošte.

Kontakt:

Vesna Gruden
Tel.: 00386-1-252-8879 | E-pošta: vesna.gruden@ahkslo.si

Komuniciranje in odnosi z javnostmi

V oddelku Komuniciranje in odnosi z javnostmi vedno znova iščemo praktikante in praktikantke. Dolžina prakse obsega tri mesece z možnostjo podaljšanja do šest mesecev. Na prakso se lahko prijavijo študenti podiplomskih poslovnih, ekonomskih in komunikacijskih študijskih smeri z opravljenim dodiplomskim študijem (BA).

Naloge:

  • Raziskave o trenutnih političnih in gospodarskih dogajanjih,
  • priprava izhodišč,
  • izvajanje anket in ustreznih ocen,
  • spremljanje in priprava vsebin za družbene medije (Xing, LinkedIn, Twitter),
  • spremljanje uspešnosti in dokumentacija dela odnosov z javnostmi,
  • priprava predstavitev,
  • podpora pri organizaciji prireditev.

Kontakt:

Tel.: 00386-1-252-8879 | E-Mail: vesna.gruden(at)ahkslo.si

Pravo in davki

V oddelku Pravo in davki vedno znova iščemo pravne pripravnike. Dolžina prakse obsega tri mesece z možnostjo podaljšanja do šest mesecev. Na prakso se lahko prijavijo študenti podiplomskih poslovnih, ekonomskih in komunikacijskih študijskih smeri z opravljenim dodiplomskim študijem (BA).

Naloge:

  • podpora pravnega oddelka na področjih gospodarskega, davčnega, delovnega, okoljskega in evropskega prava,
  • odgovarjanje na vprašanja, izvajanje pravnih raziskav, sodelovanje pri tvorjenju vsebin za publikacije,
  • pomoč pri urejanju dokumentacije za ustanovitve novih podjetij,
  • pomoč pri izterjatvah.

Ker je Slovensko-nemška gospodarska zbornica po obsegu majhna, imajo pripravniki možnost, da se poleg pravnega oddelka seznanijo tudi z delom drugih oddelkov zbornice.

Kontakt:

Vesna Gruden Tel.: 00386-1-252-8879 | E-Mail: vesna.gruden@ahkslo.si

DZT

Predstavništvo Nemške turistične organizacije v Sloveniji išče praktikantko ali praktikanta za obdobje treh do štirih mesecev za opravljanje sledečih nalog:

  • dogovarjanje z združenji, insitucijami in turističnimi organizacijami,
  • podpora pri delu z mediji in odnosi z javnostmi,
  • uredniška revizija publikacij v nemščini in slovenščini,
  • organizacija in priprava potovanj za slovenske organizatorje potovanj in potovanj za posamezne slovenske novinarje.