Partnerji:

Partnerske organizacije:

Program Dneva slovensko-nemškega gospodarstva

Program

08:30 – 09:00    Prijava

09:00 – 09:10    Odprtje

Gertrud Rantzen, predsednica Slovensko-nemške gospodarske zbornice

dr. Bernhard Hauer, namestnik veleposlanika ZR Nemčije v Sloveniji

Danica Purg, predsednica Poslovne šole IEDC

09:15 – 09:40     Uvodno predavanje: From IoT to IoP

Dr.-Ing. Walter Kimmelmann, RWTH Aachen

09:40 – 10:15     Uvodna okrogla miza: Challenges of digital business in Slovenia

Danica Purg, poslovna šola IEDC
Gregor Potočar, SAP
Dr.-Ing. Walter Kimmelmann, RWTH Aachen

10:15 – 10:30      Odmor za osvežitev in mreženje

10:30 – 10:50      First Smart Robot: how and why?

Peter Boras, RoboticsX   [Prezentacija]

10:50 – 11:30      Okrogla miza: Smart Business - new business models  [Prezenrtacija + rezultati]

Ana Laura Rednak, Skaza - Smart Plastic
Viktor Kovačević, Comtrade
Alexander Engels, Solopex
Aleš Hančič, Tecos

Moderator: Aleš Štempihar, IIBA Slovenia

11:30 – 12:00      What Smart Factory brings to the company and workforce

Leonhard Muigg, Siemens   [Prezentacija]

12:00 – 12:45      Okrogla miza: Smart Factory

Peter Kovše, odelo
Mitja Praprotnik, Danfoss
Boris Presekar, Bosch Slovenija
Rok Prešeren, RoboticsX

Moderator: Gorazd Rakovec, Kibernova

12:45 – 13:45      Odmor za kosilo in mreženje

13:45 – 14:15      Internet of Production and Smart Factories

dr. Carsten Polenz, SAP   [Prezentacija]

14:15 – 15:15      Okrogla miza: Smart People, delo 4.0

Miro Smrekar, Adecco
Sara Čučnik, ebmpapst (tbc)
Tamara Valenčič, DLabs
Tina Vidergar, SAP

Moderator: Milan Dragič, Gustav Käser Training International

15:15 – 15:30       Odmor za osvežitev in mreženje

15:30 – 15:55       What is digital and what is not digital

Tin Vodopivec

15:55 – 16:30       Gorenje digital strategies

Žiga Debeljak, Gorenje   [Prezentacija]

16.30 – 17.45       Okrogla miza: Kako inovativno Slovenijo umestiti v digitalizirano Evropo?

Boris Koprivnikar, minister za javno upravo (tbc)
Maja Makovec Brenčič, ministrica za izobraževanje, znanost in šport
Žiga Debeljak, Gorenje
Tomaž Lanišek, Knauf Insulation
Medeja Lončar, Siemens
Hubert Kosler, Yaskawa Slovenija

Moderator: tbc

19.00 – 21.00       Slavnostza podelitev Nagrade nemškega gospodarstva (Grand Hotel Toplice)

(Pridržujemo si pravico do sprememb programa)